logo
 • MUDr. Vladimír Mulač
  Havlíčkova 1732, 2.patro
  Beroun-Město, 266 01 Beroun
 • Telefon +420 734 421 222
 • www.abctehotenství.cz/txt/hpv

  Doporučuji všem ženám, aby se podívaly ve volných chvilkách na výše uvedené webové stránky.

  Dočtou se tam podrobné informace o očkování, rakovině děložního čípku, myomech, prostě o většině onemocnění, která mohou ženu od nejmladšího věku do stáří potkat. A hlavně – co udělat, aby se vše vyřešilo co nejdříve, aby se na onemocnění  přišlo včas.Prevence – včetně a hlavně ! očkování proti HP virům, to je cesta, jak mnohým nemocem předcházet.

  Zejména upozorňuji na  prokázaný maximální ochranný efekt vakcinace proti HP virům – vakcina Gardasil 9 – u žen, které již prodělaly operaci čípku děložního  – konisaci – a to i v dávnější minulosti. U nich je totiž prodělané postižení čípku předrakovinným nálezem důkazem o snížené imunitní – obranné – funkci v oblasti čípku děložního a genitálu jako takového a vakcinace posílí obrannou schopnost do doby příští. Ideální postup je nechat se oočkovat ihned po stanovení diagnosy cytologické, tedy ještě před operačním zákrokem (před konisací – plastikou hrdla děložního jakoukoliv metodou)

  V žádném případě nikdy neplatilo , že vakcinace je určena pro dívky před začátkem sexuálního života. A  naopak platilo a platí i nadále, že tato vakcina patří mezi nejbezpečnější vakciny používané v humánní medicině.

  Reagovat →

Vložte komentář

You must be logged in to post a comment.